Rodzaje kart imiennych

Korzystanie z imiennych biletów okresowych wiąże się z koniecznością posiadania elektronicznej karty, na której będą kodowane (nagrywane) zakupione przez Ciebie bilety. Obecnie możesz wybrać spośród dwóch typów kart, które oprócz podstawowej funkcji, jaką jest możliwość zakupu biletów okresowych, mogą pełnić także funkcje legitymacji studenckiej. Karty te umożliwiają zakup wszystkich rodzajów imiennych biletów okresowych, bez konieczności ich wymiany w przypadku podjęcia decyzji o zmianie rodzaju kupowanych biletów (np. z ulgowych na normalne lub z miejskich na podmiejskie). Ponieważ karty te przeznaczone są dla biletów imiennych, czyli przypisanych do konkretnego pasażera, wydrukowane są na nich zdjęcia oraz imiona i nazwiska ich posiadaczy.

Zamieszczona poniżej charakterystyka pomoże Ci wybrać rodzaj karty, która będzie najlepiej odpowiadała Twoim potrzebom.

MIGAWKA

To podstawowy nośnik elektronicznych biletów okresowych. MIGAWKA umożliwia zakup i korzystanie z imiennych biletów okresowych. Karta wydawana jest przez MPK-Łódź na podstawie wniosku składanego w wybranych punktach lub przez Internet.

MIGAWKA (wzór zgierski)

Od zwykłej MIGAWKI różni się jedynie wyglądem (tak wygląda rewers karty). Karta wydawana jest przez MUK w Zgierzu oraz MPK-Łódź na podstawie wniosku składanego w wybranych punktach lub przez Internet.

MIGAWKA na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej

To funkcjonalność, która pozwala kodować bilety okresowe na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (ELS), analogicznie jak w przypadku MIGAWKI. Jest to wygodne rozwiązanie, w którym ELS staje się jednocześnie dokumentem potwierdzającym prawo do ulgowych przejazdów oraz nośnikiem biletów okresowych. W chwili obecnej jest ona dostępna dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego, Społecznej Akademii Nauk, Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Akademii Muzycznej w Łodzi.

Tu znajdziesz więcej szczegółów.

Karta Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Podobnie jak MIGAWKA, karta ta umożliwia zakup i korzystanie z imiennych biletów okresowych. Karta jest wydawana przez „Łódzką Kolej Aglomeracyjną” Sp. z o.o. na podstawie wniosku złożonego w wybranych kasach biletowych ŁKA.

Wersja standardowa | Wersja mobilna

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej. [x]