Elektroniczne MIGAWKI już w rękach łodzian!

Dokładnie w mikołajki rozpoczęło się wydawanie elektronicznych migawek, które do końca maja przyszłego roku zastąpią dotychczasowe papierowe bilety okresowe. Uroczysta konferencja zorganizowana z tej okazji odbyła się w Punkcie Obsługi Pasażera MPK-Łódź znajdującym się przy placu Wolności. O szczegółach mówiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i wiceprezes MPK-Łódź Radosław Podogrocki.

6 grudnia 2011, 22:09

Pierwszy dzień elektronicznych migawek spowodował duże zainteresowanie zarówno ze strony przedstawicieli mediów, jak i pasażerów. Do tego dnia złożono ponad 2,5 tys. wniosków o wydanie plastikowych kart, a do południa odebrano ich prawie 200. Później z godziny na godzinę ta liczba szybko rosła.

Rozpoczęcie wydawania migawek to początek drugiego etapu projektu, wdrażanego przez MPK-Łódź, który ma na celu zastąpienie papierowych biletów okresowych wielofunkcyjnymi, elektronicznymi kartami. Nowe, elektroniczne migawki, zastępujące papierowe bilety okresowe, w przyszłości staną się nośnikiem różnych usług, podobnie jak karty miejskie w innych miastach Polski. Osoby posiadające nową migawkę, będą mogły korzystać ze zniżek m.in. na bilety do kin, teatrów, muzeów czy restauracji. MPK-Łódź prowadzi rozmowy z partnerami, którzy chcą włączyć się w tworzenie programu lojalnościowego i zachęca do współpracy kolejne instytucje. Wszelkie dodatkowe funkcjonalności będą wdrażane stopniowo, wraz z wydawaniem kolejnych elektronicznych migawek. Wiadomo już, że elektroniczne bilety okresowe będzie można zakodować również na karcie płatniczej Banku Handlowego w Warszawie S.A. Każdy pasażer, który skorzysta z tej opcji otrzyma 10 % rabatu na wybrany bilet okresowy.

Szacuje się, że około 150 tys. pasażerów musi złożyć wniosek o wydanie elektronicznej migawki. Aby otrzymać nową migawkę wystarczy złożyć wniosek przez Internet lub osobiście w jednym z sześciu miejsc w Łodzi.

Wersja standardowa | Wersja mobilna

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej. [x]