Przejazd pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w ramach taryfy lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi

Od 1 kwietnia 2015 r. we wszystkich pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA), kursujących pomiędzy stacjami Łódź Widzew i Łódź Żabieniec honorowane będą bilety lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi. Rozwiązanie to wprowadzono w związku z przebudową trasy W-Z i będzie obowiązywało do 31 sierpnia 2015 r.

31 kwietnia 2015, 12:00

W ramach porozumienia zawartego pomiędzy Zarządem Dróg i Transportu a ŁKA, w pociągach tej spółki jeżdżących na trasie pomiędzy stacjami Łódź Widzew i Łódź Żabieniec, będą honorowane wszystkie rodzaje biletów lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi. Dotyczy to zarówno biletów okresowych jak i jednorazowych. W przypadku biletów jednorazowych do pociągów ŁKA będzie można wsiąść z biletem, który został wcześniej skasowany w tramwaju lub w autobusie. Z nieskasowanym biletem jednorazowym należy niezwłoczne po wejściu do pociągu zgłosić się do konduktora.

Osoby podróżujące pociągami ŁKA na tej trasie będą mogły korzystać z ulg posiadanych w ramach lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi, w tym również z posiadanych uprawnień do bezpłatnych przejazdów.

Wprowadzone porozumienie nie zmienia zasad obowiązywania biletów dostępnych w ramach oferty taryfowej Wspólny Bilet Aglomeracyjny.

Wersja standardowa | Wersja mobilna

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej. [x]